fairPLAY
SPEKTAKL WYRÓŻNIONY PRZEZ POLSKI KOMITET OLIMPIJSKI ZA SZERZENIE WARTOŚCI FAIR PLAY.
Musical „Fair Play” w reżyserii Pawła Podgórskiego to wielowątkowy spektakl o wartości przyjaźni, miłości, tolerancji i samoakceptacji. To historia młodego pokolenia, która pomimo trudności jakie obecny świat stawia przed młodymi ludźmi odnajduje sens bycia dla siebie innych.
To wzruszający spektakl o relacjach, uczuciach i poczuciu własnej wartości. Spektakl inspiruje i motywuje do pielęgnowania zasad fair play nie tylko w sporcie ale także w każdym aspekcie życia codziennego. To musical o uczciwości względem innych oraz siebie samego, o istocie pozytywnej samooceny oraz o dostrzeganiu życia bez filtra wirtualnej tylko pozornie pięknej rzeczywistości.
„Fair Play” to jedyny spektakl w Polsce, stanowiący podstawę do zainicjowania mądrej lekcji wychowawczej, która pozwoli nawiązać nie tylko dobre relacje pomiędzy Nauczycielem a Uczniami ale także pomiędzy samymi rówieśnikami. Każdy z zagranych spektakli owocował licznymi rozmowami młodych ludzi z ich rodzicami, wychowawcami, pedagogami szkolnymi, którzy ośmieleni podjętą na scenie tematyką nabierają odwagi na rozmowy o problemach, z którymi przyszło im się zmierzyć.
Zachęcamy wszystkich nauczycieli, wychowawców oraz rodziców do zaproszenia młodego pokolenia do wspólnej przygody, która nie pozostanie dla nikogo obojętną.
ZAPRASZAMY SZKOŁY PODSTAWOWE, LICEA ORAZ RODZICÓW Z NASTOLETNIMI DZIEĆMI.
OPINIE O SPEKTAKLU:
Uczniowie Technikum przekazali pozytywną informację zwrotną. Zwrócili uwagę na bardzo interesującą formułę, połączenie śpiewających i grających młodych ludzi – niewiele starszych od Naszych Uczniów – oraz obecność na scenie znanych (chociażby z seriali telewizyjnych) profesjonalnych aktorów. Bardzo interesująca oprawa, dużo śpiewu, układów tanecznych, dynamicznych aranżacji oraz przesłanie musicalu – jakie wybrzmiewa w treści, sytuacjach, choreografii. Wyszliśmy z refleksją. Znakomite oderwanie (choć na te 2 godziny) od świata zdominowanego smartfonem, mediami, newsami. Polecamy spektakl zdecydowanie, szczególnie dla Uczniów szkół ponadpodstawowych.
Dyrektor Zespołu Szkół nr 12 im. Olimpijczyków Polskich w Warszawie
Pierwszy dzień wiosny spędziliśmy najlepiej, jak tylko można. O „Fair Play” rozmawialiśmy jeszcze długo potem… Okazało się, że nastolatki śpiewają i tańczą jak zawodowi artyści. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem. Na pewno wrócimy do Teatru WAM.
XLIX L.O.
Spotkanie z Teatrem WAM to niezapomniana przeżycie. Spektakl Fair Play dotyka wielu problemów ważnych dla nastolatków. Nasze 13-latki doskonale odnalazły się w tej tematyce. Profesjonalna oprawa sztuki i pełna ekspresji gra młodych aktorów zrobiła na nas ogromne wrażenie. Warsztaty zorganizowane po spektaklu otworzyły nasze dzieciaki, skłoniły do dyskusji i podzielenia się własnymi przemyśleniami. Czekamy na kolejne spektakle, bo z przyjemnością odwiedzimy ponownie to niezwykłe miejsce. Teatr WAM to wyjątkowa przestrzeń prowadzona przez ludzi z pasją. Warto ich poznać i przeżyć fantastyczną z nimi przygodę!
SP nr 27 im. Marii Montessori w Lublinie
Spektakl dla i o młodzieży oraz grany przez młodzież, opowiada historie sportowca, bogatej dziewczyny, sieroty, pogubionych uczniów ze szkoły takiej jak wszystkie. Pozornie szczęśliwe życie nastolatków zakłócone jest przez samotność, niezrozumienie, niespełnione ambicje i niesprawiedliwe opinie innych oraz często trudne relacje z rodzicami.
Idea fair play ostatecznie łączy uczniów klasy, pozwala im wspólnie pokonać złe emocje i uratować młodość.
Naprawdę warto.
Piękny spektakl o ważnych sprawach.
POLSKI KOMITET OLIMPIJSKI
Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Siedlcach dziękują za możliwość udziału w w organizowanej przez Państwo akcji. Zarówno spektakl, jak i warsztaty uważamy za bardzo wartościowe. Przekazane w ten sposób informacje, dotykające bardzo trudnych tematów lepiej docierają do młodego odbiorcy i są łatwiejsze do przyswojenia.
Agnieszka Szymani, Szkoła Podstawowa nr 4 w Siedlcach
Z największą przyjemnością obejrzeliśmy przygotowany dla uczniów spektakl pt. „Fair play”. Prezentował on wysoki poziom artystyczny merytoryczny i dydaktyczny. Wartości moralne, o których mówiła treść przedstawienia są ponadczasowe, ale niestety często lekceważone zarówno przez dzieci jak i ich rodziców. Dlatego dziękujemy za to, że zechcieliście Państwo wesprzeć naszą nauczycielską pracę. Spektakl dał nam bazę do wielu rozmów wychowawczych.
Spektakl dostarczył wielu estetycznych wrażeń zarówno uczniom jak i nauczycielom.
Doskonałym pomysłem była rozmowa z młodymi ludźmi po zakończonym przedstawieniu, bowiem często taka forma jest bardziej przyswajalna przez uczniów. Sposób i forma prezentowana przez Pana Michała Zawadkę, to mistrzostwo w najlepszym wydaniu!
Nasi uczniowie w rozmowach wracają do spektaklu i spotkania z Panem Zawadką. Wielu z nich ma już zakupione książki autorstwa Pana Michała.
Mamy nadzieję, że współpraca Państwa z naszą szkołą będzie rozkwitała i zaowocuje wieloma pouczającymi i bogatymi w treści spektaklami.
Z wyrazami szacunku nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Siedlcach
Zarówno spektakl jak i warsztaty uważam za bardzo udane i potrzebne. Super przekaz, całość trafiona w sedno. Forma i język spektaklu powodują, że w łatwy sposób dociera on do dzieci i młodzieży. Wśród naszych dzieci widoczne było duże zainteresowanie i zaangażowanie.
Iwona Łapczyńska – SP nr 17 im. Przyjaciół Dzieci w Radom
Spektakl „Fair play” przygotowany przez Państwa został przyjęty entuzjastycznie przez młodzież naszej szkoły. Świadczyła o tym kultura odbioru – cisza na widowni i gromkie brawa dla aktorów. Bardzo podobały się zajęcia warsztatowe z panem Michałem Zawadką. Młodzież chętnie brała udział, zadawała pytania, udzielała odpowiedzi. Prosimy o podobne spektakle.
Pedagog Lidia Kadej – Szkoła Podstawowa nr 8 w Siedlcach
Chciałabym bardzo podziękować za możliwość uczestnictwa w Państwa programie. Zarówno wychowawcy jak i uczniowie byli pod wielkim wrażeniem. Pozytywnym komentarzom nie było końca. Myślę, że połączenie musicalu z warsztatami to idealne rozwiązanie. Uczniowie nie mieli czasu na nudę. Uczniowie naszej szkoły nie mają okazji uczestniczyć w takich spektaklach ze względów finansowych. Było to dla nich nowe, a także wyjątkowe doświadczenie. Uczniowie bardzo chwalili warsztaty. Nie było osoby, która nie słuchałaby p. Michała. Treści zawarte zarówno w musicalu jak i warsztatach ogromnie wspomogły nasz proces wychowawczy.
Jeszcze raz dziękuję w imieniu własnym oraz pozostałych uczestników. Mamy nadzieję, że z taką formą edukacji jeszcze się spotkamy.
Dorota Jaszkowska, SP 388 Wyszków
Spektakl, który obejrzałam wspólnie z uczniami uważam za bardzo wartościowy i potrzebny. Porusza problemy aktualne i bliskie dla współczesnej młodzieży. Chętnie polecę go innym nauczycielom. Uczniowie bardzo pozytywnie wypowiadali się zarówno na temat spektaklu jak i warsztatów poprowadzonych przez Pana Zawadkę. Oby więcej takich inicjatyw!!!
Anna Sienica, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 163 im. Batalionu Zośka
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Niechcicach brali udział w spektaklu „Fair play” oraz warsztatach edukacyjnych. Kampania zorganizowana przez Fundację Caroline B. Lefrak, objęta patronatem Ministerstwa Sportu i Rekreacji, Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki miała za zadanie uwrażliwienie młodzieży na zasady fair play. Musical rockowo hip-hopowy w reżyserii Pawła Podgórskiego pokazał młodzieży zasady krzewienia wśród młodzieży idei fair play w rywalizacji sportowej i w życiu codziennym. Spektakl bardzo podobał się młodzieży.
Bogusława Lewińska
Szkoła Podstawowa w Gorzkowicach wyraża podziękowania za możliwość skorzystania z przygotowanego przez Państwa spektaklu. Wniósł on w relacje rówieśników i życie społeczne uczniów wiele pouczających i wartościowych treści, ujętych w atrakcyjną i przystępna formę. Cieszymy się, że stworzyliście Państwo możliwość dotarcia do młodego pokolenia z tak aktualnym tematem jak fair play na boisku i w życiu.
Pozdrawiamy. Opiekunowie SP Gorzkowice.
Spektakl uwrażliwia młodzież na zasady „fair play” w czasie rozgrywek szkolnych, podczas lekcji, ale także w czasie wolnym. Spektakl „Fair play” kształtuje pozytywne cechy charakteru, takie jak: uczciwość, sprawiedliwość oraz buduje pozytywny wizerunek własnej osoby poprzez okazywanie szacunku dla przeciwnika, sędziego i własnej drużyny, kolegów i koleżanek na boisku, ale też poza nim. Spektakl w pełni angażuje nauczycieli do krzewienia idei fair play wśród dzieci i młodzieży. Tematyka spektaklu kształtuje stronę moralną i wpływa na przyszłego dorosłego człowieka.
Krótko – było dla nas ,,THE BEST”. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tej formie zajęć, która mam nadzieję, a zarazem jestem PEWNY, że wniosła DUŻO do świadomości, myślenia a zarazem postępowania w przyszłości moich wychowanków. Bowiem z bardzo, a nawet realistycznymi problemami zmagam się w mojej klasie VII
Szkole Podstawowej w Nosarzewie Borowym
Bardzo fajnie przedstawiony temat. Podobały nam się obydwie części spektaklu. Cieszymy się, że uczestniczyliśmy w ty wydarzeniu. Super!
Bogumiła Kiernoz, PSP 6 Radom
Spektakl z pewnością zaspokoił oczekiwania nauczycieli będących opiekunami uczniów naszej szkoły. Co do odczuć samych zainteresowanych, czyli młodzieży, tematyka Fair Play będzie podnoszona na godzinach wychowawczych. Na gorąco zaś, zaraz po wydarzeniu, byli lekko poruszeni – szczególnie finałem historii i specyficznym sposobem przeprowadzenia dyskusji podsumowującej. Spektakl profesjonalny pod każdym względem: gra aktorska, choreografia, scenografia, muzyka i teksty – pierwsza klasa. Młodzi ludzie szczególnie zwracali uwagę swoją grą i zaangażowaniem. Dyskusja po spektaklu też bardzo potrzebna i angażująca widzów, którzy stali się niejako uczestnikami przedsięwzięcia. Odważny sposób prowadzenia tego odniesienia się do przedstawionych na scenie zdarzeń, spowodował, iż na dłużej zapadł w pamięć. Jedyne czego mi jako wychowawcy zabrakło to materiały (jakiekolwiek np. w postaci PDF-ów do pobrania) na godziny wychowawcze. Moglibyśmy na ich podstawie, w oparciu o spektakl kontynuować ten jakże bardzo potrzebny temat, przygotowany przez autorów projektu.
PSP Karniewo
„Spektakl nam wszystkim się bardzo podobał i jesteśmy pod wrażeniem profesjonalizmu młodych aktorów. Mogliśmy wspólnie przeżyć niezapomnianą, fantastyczną przygodę. Dziękujemy za ciekawie spędzony czas”.
SP 150 Warszawa
Patroni medialni:
Sprzedaż grupowa:
Sylwia Staszewska 519 134 877 sylwia.staszewska@teatrwam.pl
pn-pt w godz. 10:00-16:00
Sprzedaż indywidualna:
Kicket.com 22 699 99 40, info@kicket.com
pn-ndz w godz. 10:00-18:00
czas trwania: 1,5h
Scenariusz i reżyseria – Paweł Podgórski
Muzyka – Rafał Karasiewicz
Teksty piosenek – Aleksandra Potrykus-Wincza
Choreografie – Emilia Czerko i Alan Piotrowski
Przygotowanie wokalne oraz aranżacje wokalne – Marcin Wortmann
Zespół wokalny – Paulina Mazepa
Scenografia – Mariusz Napierała
Produkcja – Marta Tabisz
Stylizacje – Klaudia Ostrowska i Marta Tabisz
Grafiki na kostiumach – Dawid Wojtecki
Matka Amandy – Anna Sztejner/Katarzyna Walczak
Ojciec Igora – Grzegorz Pierczyński/Wojciech Dmochowski
Trener – Paweł Podgórski
Nauczycielka – Katarzyna Afek/Anna Sztejner
Amanda – Matylda Pastwa/ Maria Łajca/ Natalia Szczygielska
Oliwia – Amelia Wróblewska/Izabela Podgórska/ Zuzanna Tymińska/ Zuzanna Urbanik
Maja – Alicja Dziurdziak/ Emilia Batko/ Karolina Kosielak
Zosia – Kalina Cieśla/ Oliwia Kopiec
Igor – Krystian Embradora/ Michał Rosiński
Mateusz – Michał Rosiński/Dawid Szwejkowski
Damian – Filip Jureczko/ Adrian Boguszewski
Matylda – Lena Trawczyńska/Kaja Szymanska
Weronika – Dominika Łysakowska/Pola Radoń/Jagoda Król
Zespół taneczny – Kacper Bierła, Sylwia Bulc, Damian Cholewski, Kamila Cichocka, Aleksandra Ćwikła, Lena Feddek, Maja Gołba, Maciej Kącki, Kinga Kołodziejczyk, Wiktoria Kornacka, Agata Koźbiał, Ignacy Krajewski, Jagoda Król, Dominika Łysakowska, Michalina Ocipińska, Kamila Ozimska, Franciszek Paleolog, Pola Radoń, Karina Skowrońska, Aleksandra Stasiak, Barbara Stasiewicz, Zuzanna Tomczyk, Bianka Trawczyńska, Blanka Tyborowska, Antonina Tymolewska, Marta Wojewódka, Stanisław Wolski, Selena Worek, Marcel Zawadzki
Kapitan zespołu tanecznego – Kamila Cichocka
MIASTO DZIECI
FUNDACJA DBAM O MÓJ ZASIĘG
HUMANITES